Jakšiću u Srpskoj Crnji

U čast piscu i slikaru Đuri Jakšiću, u Memorijalnom muzeju u Srpskoj Crnji, pokrajinski sekretar za privredu i turizam dr Nenad Ivanišević otvorio je manifestaciju „Boemske noći“.

„Zahvaljujući angažovanom rukovodstvu lokalne samouprave, u Srpskoj Crnji svedočimo razvoju turizma i kulture, ali i aktivnom očuvanju sećanja na sve ono što nas čini onim što jesmo. Nastavićemo da ulažemo u manifestacije i infrastrukturne projekte u ovoj opštini”, istakao je Ivanišević.

Na otvaranju manifestacije, koja je počela izložbom „Srbi iz opštine Nova Crnja na Velikoj narodnoj skupštini u Novom Sadu“, obratio se i predsednik opštine Nova Crnja Dragan Daničić.

„Otvorili smo izložbu u čast predstavnika Srpske Crnje i Radojeva, koji su 1918. godine doneli odluku da Banat pripadne Srbiji i na ovaj način se prisećamo tog važnog događaja. Oni su znali šta su nacionalni interesi i posle velikih bitaka i gubitaka su stali pod jedan barjak, i na njih treba da se ugledamo”, rekao je  Daničić.

Manifestaciju organizuju Turistička organizacija opštine Nova Crnja i Opština Nova Crnja, uz podršku resornog sekretarijata.

Tradicionalna manifestacija „Boemske noći“ održava se do 21. jula.

Izvor: AP Vojvodina

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *