Почела исплата субвенција пчеларима за ову годину

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Владе Републике Србије обавештава пчеларе да су почела уручења решења и исплате субвенција по кошници пчела за 2025. годину, а укупан износ одобрених средстава прелази милијарду динара.

Административна обрада је завршена, а право на подстицаје остварило je 16.580 пољопривредних произвођача, који су се пријавили на јавни позив.

Министарство је упутило позив пчеларима да редовно проверавају своје еСандуче на порталу еУправа како би преузели и прихватили решења. Након прихватања, уколико немају примедби, потребно је да се одрекну права на жалбу, у складу са упутством, како би решење постало правоснажно и исплата била бржа.

Упутство за одустанак од жалбе доступно је овде.

За додатне информације, пчелари се могу обратити Управи за аграрна плаћања, на бројеве телефона 011/30-20-100, 011/30-20-101, 011/30-20-118 или 0800/106-107, радним данима од 7.30 до 15.30 часова.

Више информација доступно је и на сајтовима Управе за аграрна плаћања и еАграра.

Извор: Министарство пољопривреде

Фото: Pixabay

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *